Tatli Forum, Duyguların En Tatlı Hali...

TF Yönetim İletişim Radyo İstek TF Kurallar Anasayfa

TatliAlem Ailesi olarak birlikte radyomuzun daha iyi bir yere gelebilmesi için bizlerle çalısabilecek Dj arkadaslar arıyoruz. basvuru için dj_efkan ve Shila nickli arkadaşımıza Pm yoluyla ulasabilirsiniz |

Go Back   Tatli Forum, Duyguların En Tatlı Hali... > Aşk & Sevgi > Aşk - Şiir Dünyası > Sözler, Yazılar ve Mesajlar

Duyguların En Tatlı Hali Duyguların En Tatlı Hali


Kullanıcı Tag Listesi


Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04-03-2013, 17:39   #1 (permalink)
SaHRa
Guest
 
Durumu:
Üye No:
Mesajlar: n/a
Konular: 218
Mekan:
Meslek:
İlişki durumu:
Takim:
Burc:
Ruhum:
Cinsiyet:
REP Gücü:
REP Puanı:

Seviye: 1 [♥ Bé-Yêu ♥]
Aktiflik: 0 / 0
Güç: 0 / 0
Deneyim: 0%

Bahsedildi: Mesaj
Etiketlenmiş: Konu
Standart Yıllık Yazısı Örnekleri - Mezuniyet Yıllık Yazıları

örnek yıllık yazıları - mezuniyet mesajları - yıllık mesajları

Tarifinin imkansızlığı elimi kolumu bağlıyor. Tek söyleyebileceğim şey seni hiç bir zaman unutmayacağım. Aklımın bir köşesinde sana özel oda tahsis ettirdim, pazartesi gelip yerleşebilirsin. Her şey gönlünce olsun falan fıstık amma yanında bira olmasın sakın, kızarım.

***


Bölümün öğrenci temsilcisi, seçimlerin tek başına adayı arkadaşım. Bu görevin süresince yaptığın çalışmalar umarım ilerde de devam eder. Seni hep hatırlayacağım.

Bazen yarı Türkçe yarı İngilizce, bazen de tamamen öz Türkçemizden oluşan cümlelerin hep tebessüm ettirmiştir bana. Halı saha da bazen rakip, bazen aynı takımda olurduk. Her şey güzeldi. Bundan sonra da başarılı ve sağlıklı bir hayatın olmasını dilerim.

***


seninle geçirdiğimiz dört sene boyunca senden doğal olmayı öğrendim. Senin gerçekten dürüst ve çok açık sözlü olduğunu düşünüyorum, en azından bana karşı ve böyle olduğun için teşekkür ederim, hep böyle kalmanı dilerim. Umarım ileriki yaşamımızda da şimdi olduğu gibi güzel tartışmalarımız, muhabbetlerimiz olur, seninle beraber çocuklarımıza bugünleri anlatırız.

***


İnsanların hayatında, bir zaman sonra yüreğinin sisli bir köşesinde hayal meyal hatırlayacağı, öyle güzel anlar vardık ki yaşanmış, her günü sevgiyle dolu. Bir an inanamazsın yaşadıklarına… Ve zaman geçer, herşey geçmişte kalır. Geriye dönüp, tebessümle hatırlayacağın o günlere tutunmak istersin ama o yer ve o insanlar değişmiştir artık. Yıllar sonra tozlu kapaklarını aralayıp çevirirken sayfalarını bu yıllığın, işte o zaman çarpar yüzüne geçmişin, okul sıralarının sıcaklığı. Canım kardeşim, ……Yepyeni bir hayat başlıyor bizim için, yeni bir dünya, sabrımızın ödülü… Beni unutmaman umuduyla.

***


Mezun oluyoruz ama bu bir ayrılık değil aksine bir ömür boyu sürecek dostluğumuzun başlangıcı,umarım liseyle beraber dostlugumuz da bitmez.8inci sınıfta başlayan arkadaşlığımız, sınıfımızın bilmemnecilerinden olan osman, okulun en çılgın grubuyduk(hava atılmazsa olmaz), bugüne kadar hep mezun olmanın hayalini kurduk şimdi gururluyuz, ünivin en güzel kızına, şimdi ise o gün geldi çattı, esprileriyle dikkatleri çeken, şunu yapmıştık hatırlar mısın?, şu barın da müdavimi olmuştuk hani ,ünivden mezun olunca seni şurda burda müdür görmek dileğiyle...

Fakültemizin internet sayfasındaki bir kısa filmde fakültenin misyonu düşünen, araştıran, yorumlayan, alanında yetkin, kendine güvenen, iyi iletişim kurabilen, çevresine model, yeniliklere açık ve coşkulu bireyler yetiştirmek olarak tanımlanmış. Sanırım girişimci sıfatını da eklediğimizde ————–’nın özelinde misyonumuzu gerçekleştirdiğimizi söyleyebiliriz. Bütün bu sıfatları ilerde karşına çıkan zorlukları eğlenceli bir oyuna çevirecek şekilde kullanabilecek yeteneklere sahip olduğuna dair inancım tamdır.

Özgür ve sıra dışı düşünce anlayışı, öz disiplini sağlamış benliğiyle; Salvador Dali’nin tabloları gibi çok yönlü, özgün ve özgür nitelikli benim canım arkadaşım. Hayatta başarı ve mutluluk hep seninle olsun.

————–, sınıf içi yapılacak aktiviteyi bile önceden yazıp çizip getiren iki-üç kişiden biriydin. Daha az stresli yaşamak için bu çok önemli bir meziyet. Bir de dil hassasiyetin… Yalnız, duru Türkçe kullanırken arada kullandığın eski sözcüklerle çoğumuzu şaşırttığını da itiraf etmeliyim. Gençliğimizin apolitik yetiştiği bir dönemde, ülkemizin sorunlarında bir duruşu olan ve buna göre demokratik haklarını bilinçli bir şekilde kullanan senin gibi gençlerimizin daha da artmasını dilerim. Gelecekte de çok iyi yerlerde olacağını ve ülkemiz için önemli görevler üstleneceğini hissediyorum.

Sevgili ————–, ————–’deki öğrenimin sırasında edindiğin bilgileri ve deneyimleri kullanarak çok iyi yerlere geleceğine olan inancım tamdır. Senin şahsında, tüm CEIT-2008 mezunlarını kutlar, hepinize bol şans ve mutluluk dilerim. Atatürkçü ve çağdaş düşüncelerden ayrılmayın. En içten sevgilerimle…

————–, biricik sınıf temsilcimiz, tanıdığım en farklı insanlardan biri ve ondan pek çok şey öğrenmişimdir. Pek çok güzel faydalı tartışmamız oldu. Açık sözlülüğüne ve samimiyetine yürekten inandığım, iyi niyetli, sevdiğim ve saygı duyduğum arkadaşım… İngilizcesine hayran olduğum kişilerin başında gelmekle beraber; özgüvenine de hayranım. Kendisini geleceğin patronlarından biri olarak görüyorum.

————–, ilk öğrencilerimden… Aslında onlardan öğrenecek ne çok şey olduğunu öğretenlerden… ————–’yı öğrencim olarak nitelendirmek aslında sadece nasıl tanıştığımızı anlatmak için ki kendisi benim için çok da yakın bir arkadaş. Sevgili ————–, biliyorum ki farklılığının farkındasın. Bunu verimli olarak kullanacağın ortamlar yaratacağına da şüphem yok. Başarılı bir gelecek kapında. Umarım çok da mutlu olursun. İyi ki seni tanımışım. Seninle yaptığımız o uzun sohbetleri hiçbir zaman unutmayacağım. Her şeyin gönlünce olması dileğimle.

İnsanların anlaşmadan da, aynı düşünceleri paylaşmadan da, farklı ama güzel şeyleri paylaşabileceklerini, farklı ama saygılı kalmayı başarabileceklerini, farklı ama arkadaş olabileceklerini kanıtladık seninle beraber sanırım ————–. Bitişler hep yeni başlangıçlara gebedir… Gerçek hayatın başlangıcına gebe üniversite hayatının bitişine denk gelen şu son günlerimizde dileğim seneler sonra karşılaşınca ————–’yı yine güler yüzle, hayatından memnun ve mutlu görmek. Umarım dileğim gerçekleşir. Sevgiyle…

————– , soy ismi gibi çok değerli bir insan. CEIT’e katıldığım ilk günlerde, şahit olduğum konuşmalarında, ne kadar da acayip bir insan derdim kendi kendime. Konuşma biçimi, söyledikleri, sordukları; herkesin yapabileceği işler değildi. Ama o bunu; acımasızca sorular sorarak ve fikirlerini herkese karşı çekinmeden söylemesi ile başarıyor. İnsanların düşüncelerine ve haklarına her zaman saygı duyar. ————– idealleri olan bir insandır. Sistem için dişli olmayı içine sindiremez, ama ideallerine ulaşabilmek için buna mahkûmdur, hepimiz gibi… Ta ki yelkenlisine ulaşana kadar…

Yurt gecesi tartışmalarımın en ateşli muhalifi, beni hiç yarı yolda bırakmayan arkadaşım, dostum ————–. Demek senin için de başlıyor hayat çarkları dönmeye. Ben mezun olurken bana dediğin gibi; ben dişliler, çarklar arasındaki vazifemi aldım, darısı sana… Biliyorum ki, Allah ömür verirse seni yüksek yerlerde görmemek neredeyse olanaksız. Hele birde İzmirli kızlara düşkünlüğün yüzünden başına bir şeyler gelmezse kesinlikle bir yerlerde CEO (Genel Müdür)’sun. Ayrıca, yurtta seninle birlikte geçirdiğimiz günleri unutamayacağım… O gülücüklerinin yüzünden hiçbir zaman eksik olmaması dileğiyle.

Hayat için söyleyecek hep bir sözü olan ve sözlerinin sonucu ne olursa olsun söylemekten hiç çekinmeyen arkadaşım ————–, umarım hayatın boyunca kendi doğrularını savunmaktan hiç vazgeçmezsin ve tüm ideallerini gerçekleştirirsin. Sana sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum. Sevgilerimle.

Sorgulayıcı kişiliğin, düşündüklerini hiçbir şeyden korkmadan rahatça ifade edişin ve fikirlerinin ardında yüzyıllık çınar gibi dimdik duruşun ilham kaynağı olmuştur her zaman. Zekâsını bu denli kelimelerine aktaran ve kelimelerle bu denli değişik portreler yaratan insanlar bulmak cidden zor artık. Çok başarılı olacağına eminim; umarım çok da mutlu olursun.

Nereden başlasam bilemiyorum ————–’cım, ama bana ————– dedikleri zaman aklıma gelen ilk şey ————– (TÜRKingilizÇEce) dilini en etkili kullanan insan diyesim geliyor. Ayrıca sen rakipsiz başkanımızsın. Umarım gelecekte istediğin yerlerde olursun. Her şey gönlünce olsun.

Sayın başkanım. Bu geçirmiş olduğumuz dört sene içerisinde çok şey yaşadık. Seni ciddi manada takdir ediyorum. Çok yüksek görevlerde yer aldın bana göre. Gözün yükseklerde, inşallah hiç aşağı bakmaz. Anti-kapitalistsin ama mecburen kapitalist sistemin bir parçası olarak hareket ediyorsun. Senin en güzel yanın kendine güvenin çok büyük. İnşallah hep yüksek mevkilerde yer alır, hak ettiğin yere ulaşırsın. İleriki hayatında başarılar.

Bölümün öğrenci temsilcisi, seçimlerin tek başına adayı arkadaşım. Bu görevin süresince yaptığın çalışmalar umarım ilerde de devam eder. Seni hep kapitalizm muhalifliğinle, Cumhuriyet’çi tavrınla hatırlayacağım. Bazen yarı Türkçe yarı İngilizce, bazen de tamamen öz Türkçemizden oluşan cümlelerin hep tebessüm ettirmiştir bana. Halı saha da bazen rakip, bazen aynı takımda olurduk. Her şey güzeldi. Bundan sonra da başarılı ve sağlıklı bir hayatın olmasını dilerim.

Koşullar ne olursa olsun işini en iyi şekilde yapan ve yapacağına inandığım az insandan birisin. Tabir-i caizse muhalefet tavırların çokça kişi tarafından eleştirilse de içi boş cümlelere sığınmayıp, tam da kendin gibi davrandığın için sana her zaman saygı duydum. Öğrenci temsilciliği görevindeki istikrarlı tutumunun hayatın boyunca tüm yaşantına yansıyacağından ve büyük başarılara imza atacağından hiç şüphem yok. Hoşça kal!

————–, seninle geçirdiğimiz dört sene boyunca senden doğal olmayı öğrendim. Senin gerçekten dürüst ve çok açık sözlü olduğunu düşünüyorum, en azından bana karşı ve böyle olduğun için teşekkür ederim, hep böyle kalmanı dilerim. Umarım ileriki yaşamımızda da şimdi olduğu gibi güzel tartışmalarımız, muhabbetlerimiz olur, seninle beraber çocuklarımıza bugünleri anlatırız.

Şöyle bir düşündüm de ————– isminin yanında zihnime gelen ilk kelime profesyonellik oldu. Bir de zamanı ne kadarda çok ciddiye aldığını hatırladım. Aslında kapitali çok da önemsemediğini düşündüm hep. Ama kim bilir, belki de öylesindir. Her şey gönlünce olsun. Yelkenli’ye kavuşman dileğiyle, otostop çekenlere durmayı unutma. Kal sağlıcakla.

Sevgili muhalefet arkadaşım ve çok saygıdeğer başkanım ————–. Sen çok iyi niyetli bir insansın. ————–’de konuşmasından lezzet aldığım insanlardansın. Ters düştüğümüz birçok nokta olsa da seninle muhabbet etmek ciddi manada bana lezzet veriyor. Bundan sonraki hayatında başarılar ve mutluluklar dilerim.

————– denilince ilk aklıma özgüveni tam, girişimci ve büyük hayalleri olan bir insan gelir. Büyük hayalleri olan diğer insanlardan onun en büyük farkıysa, bu hayalleri gerçek yapabilme yeteneğidir. Sanırım bu nedenle hep bu çocuk İşletmeci olmalıymış derim içimden. Eh böyle bir genç mezun olurken bana ona kocaman mutluluklar, parlak başarılar ve dolu dolu bir yaşam dilemek ve “————– bu dilediğim şeyleri başarır.” cümlesinin içimden geçtiğini fark etmek kalıyor. Her şey gönlünce olsun.

Yıllık Yazıları - Yıllık Yazı örneği - mezuniyet Yıllık Yazıları

yıllık örnekleri, yıllık yazısı örnekleri, yıllık yazıları örnekleri, yıllık yazı örnekleri, yıllık yazıları güzel sözler, yıllık yazıları örneği, mezuniyet yıllık yazıları, örnek yıllık yazıları, mezuniyet yıllık yazı örnekleri,

Sevgili Canan,

Benden yıllık için yazı yazmamı istediğinde hiç düşünmeden 'evet' dedim. Hatyattaki biricik dostumun böyle bir isteğini nasıl geri çevirebilirdim? İtiraf etmek gerekirse, kalemi elime aldığımda bu kadar zorlanacağımı hiç düşünmemiştim. Sanki yanımdaymışşın gibi, sevgiyle parlayan gözlerini bana dikip 'hadi Özge, bunca senedir beni tanıyan biri olarak, yazacak birşey nasıl bulamassın?' dedeğini duyar gibi oluyorum. Haklısın, belkide zorlanmamın nedeni, seni bu kadar iyi tanıyor olmamdır, belkide yazacaklarımın senin gibi bir dost için çok basit kalacağından korkmamdandır.
Ne kadar hoş olduğundan, omuzlarından aşağıya dökülen o güzelim saçlarından, derslerdeki başarılarından bahsetmek istemiyorum. Kalbinin derinliklerindeki, insan sevgisiyle, yaşama sevinciyle dolu küçük sandığın anahtarını verip de, kapağını açıp içine girmem için ışık tuttuğun ben, orada öyle şeyler gördü ki, senin dışını görmez oldu. Neler mi gördüm orda? Öyle bir hazine ki, Sultan Süleyman'ınkisinden bile daha değerli. Hayır abartmıyorum. Bunu ancak sandığın anahtarını ele geçiren biri anlayabilir. Kimler bu şansı yakalayabilecek, bilmiyorum. Bildiğim tek birşey var o da anahtarı eline aldı mı bir daha hiç bırakmak istemeyeceğidir.
Sevgili dostum. Bak seneler nasıl da biz anlamadan birbir ardına gelip geçmekte. Sen mühendis olmuşşun, ben de matematikçi olmak için uğraşmaktayım hala. Ne acılar ne seviçler paylaştık birlikte, daha paylaşacağız da. Üzüldüğünde başını omzuma dayaman, sevindiğinde bana mutlulukla sarılman için hep yanında olacağım; tıpkı senin de şimdiye kadar benim yanımda olduğun gibi. Seni birkez buldum, bırakacağımı sanıyorsan çok yanılıyorsun. Umarım okuldaki arkadaşların da derslerinden başlarını kaldırıp, seni yakından tanıma fırsatı bulmuşlardır. Eğer böyleyse ne mutlu onlara. Yok eğer tanıyamamışlarsa yazık onlara.
Şimdilik yazacaklarım bu kadar. Hani böyle yazıların sonunda hayat boyu başarı ve mutluluklar dilenir ya, ben bununla da kalmıyor, hayat basamaklarını başarıyla çıkarken bunu seninle paylaşabilmeyi diliyorum.

Sessiz Dostun Özge

Canan'la ilk karşılaştığımda, onu içine kapanık birisi sanmıştım. Halbuki ne kadar yanılmışım!!! Sonraları onda birşey keşfettim. Doğrusunu söylemek gerekirse o şeyin ismini kendim bile hala koyamadım fakat şunu biliyorum ki bu, Canan'a has değişik birşey. Bence onu 'özel' yapan da bu.
Canan'la olan arkadaşlığımız üstel olarak artan bir fonksiyona benzemektedir; her geçen gün hızla ğüçlenmektedir. Onunla olan arkadaşlığımızda değişen, görüşme ve sohbet etme sıklığımızdır, değişmeyen ise aramızdaki o görünmeyen sıkı bağdır.
Bu yazıyı yazarken Canan'ı anlatmaya çalışıyorum çünkü kendisi gerçek bir bilmece gibidir. Onu tanıdıkça, onunla konuştukça hep yeni bir yönünü keşfedersiniz. Sanırım dört sene boyunca bu bilmecenin bir kısmını çözmeyi başardım ama hala almam gereken uzun bir yol var gibi görünüyor.
Canan'ın İTÜ Radyosundaki özverili çalışmasından, okul dışındaki kitap ve sinema gibi yoğun kültürel etkinliklerden ve akademik başarılarından burada ayrıca sözetmek istemiyorum. Çünkü bunların hepsi herkes tarafından bilinen, Canan'ın 'modern insan' tanımına tam anlamıyla uyduğunu gösteren ve benim ona duyduğum hayranlığın nedenlerinden birkaçı olan somut kavramlardır.
Burada asıl dile getirmek istediğim başka şeyler var.

Sevgili Canan,Asla,
Dertlerinle beni sıkacağını ( ve sıktığını ), kafamı şişirdiğini ( ve şişireceğini )
Yalnız olduğunu , etrafında güvenebileceğin kimsenin olmadığını sanma.
Kötü gün dostunun olmadığını aklına getirme.
Dört seneni bazı yönlerden boşa geçip gittiği fikrine kapılma.

Her zaman,
Seni dinlemeye ve yardım etmeye hazır olan, kalelerin arkasında yaşayan birinin varlığını bil.
Sana hep destek olacak, her konuda güvenebileceğin yakınında olan birini tanıdığını bil.
Ağlayacağın zaman seninle ağlayacak, güleceğin zaman seninle gülecek birisinin burada olduğunu bil.
Dört sene boyunca, varlığınla farkında olmasan da çok şey kazandırdığın birinin olduğunu bil.
Seni çok seven arkadaşın,

Çağrı Çağatay Tanrıöver.

Canan'la önceleri tanıştık, çok önceleri. Bir iki kelime gitti. Bir selam gitti. Bir tebessüm 'yoktu'. Sonraları konuştuk, kaldı. Sarıldık, gitmedi ve hatta 'Hadi Gel' dedi. Soğuk damga için yollar tepti, dinledi anlattı. Ah! Bir de kek yaptı!
Canan arkadaşlığın anlamını iyi algılamış zeki, çalışkan , sevecen, dost canlısı bir insandır. Onun arkadaşı olmak, onun tarafından sevilmek gerçekten çok güzeldir. Oldukça konuşkan biridir, o anlatırken herşey gözünüze farklı görünür, sizin düşünemediğiniz şeyleri o düşünür. Paylaşmayı iyi bilir, aynı zamanda çok iyi bir dinleyicidir. Ancak sevgisini kolay kolay göstermez, siz hissetmelisiniz.
Canancım, seninle güzel ve özel şeyleri paylaştık. Birbirimize anlatacağımız çok şeyimiz olduğunu biliyorum. Bu anlamda sululuğum ve kabuga düşmanlığım ömrün boyunca seninle olacak.
Seni başarı dolu, mutlu güzel günler bekliyor. Kendine güvendikten sonra bu yolda atacağın adımları kimse durduramaz. Cancağazını sıkan şeyler olursa unutma ben hep orda, yanındayım. Dostluklarla dolu güzel bir yaşam dileğiyle...

* Mucuklandınız (

Olikay Gökçe

Sevgili Canan,

Seninle biraz geç de olsa yakınlaşabilmiş olmaktan gerçekten çok mutluyum. Kimseyle paylaşamadığım bazı konularda bana dert ortağı oldun. En üzgün anımda bana moral verdiğin, kendimi iyi hissetmemi sağladığın için teşekkürler. Seninle yakınlaştıktan sonra kendi yaşamımın tekdüzeliğini farkedip bunu değiştirmek monotonlıktan kurtulmak için atılımlarda bile bulundum. En çok hoşuma giden yönün sahip olduğun müthiş enerji. Hep çok konuştuğundan şikayet edersin ama emin ol sen boş konuşan, geveze insanlardan biri değilsin yani insanlarla maksat muhabbet olsun diye muhabbet yapan biri değilsin. İnan ki seni dinlemek çok hoşuma gidiyor. Umarım beni ileride de bu sohbetlerinden mahrum bırakmazsın. Senin insanlarla kolay kolay sırlarını paylaşmadığını biliyorum, bunların bir kısmına beni ortak etmen gözünde nasıl bir konumda bulunduğumu anlamama yetti. Senin çok yönlülüğünü taktir etmemek mümkün değil. Hem derslerde hem de sosyal hayatta bu kadar başarılı olabilmek herkesin yapabileceği birşey değil. Üzüntü duyduğum noktalardan biri seni radyoda canlı yayında dinleyememiş olmak. Ne kadar kızsan haklısın bu konuda. Radyonun senin gibi canlılığını ve neşesini çevresine yayan insanlara ihtiyacı var. Bilmem tiyatro dersini hatırlıyor musun? Hani şu kendimizin beğemmediğimiz yönlerini anlattığımız gün. O gün cesaretine de hayran olmuştum. Ama inan ki o beğenmediğin yönün hiç ama hiç dikkat çekmiyor ve bence sen bu halinle mükemmelsin. Son seneye birçok şey sığdırdık; basket maçları ve seninle yaptığımız sohbetler çok hoştu. Umarım bu sohbetlerin hiç sonu gelmez ve biz seninle geç de olsa yakaladığımız bu güzel dostluğu bir ömür boyu sürdürürüz.
Sevgiler

Pelin Çorak

Bilirsiniz insanlar yeni ortamlara girdiklerinde başlangıçta hep bir çekingenlik yaşar ve o ortamda kendilerine en yakın buldukları kişinin peşinden ayrılmazlar. Canan'da benim İTÜ ortamına alışmamı ve insanlarla tanışmamı sağlayan yegane insan ve buradaki en eski arkadaşım olmuştur. Etrafında daima o kadar çok kişi vardır ki onların da Canan'a benim gibi sarıldıklarını düşünmüşümdür hep. Belki okulun diğer dönemlerinde, daima yanyana olamamışızdır ama arada bir de olsa, kendimi köşeye sıkışmış hissettiğim zamanlarda bana verdiği soğuk kanlı öğütler benim gibi aşırı heyecanlı bir kişi için çok rahatlatıcı olmuş ve o bu durumdan kurtulmamı sağlamıştır.
Sevgili Canan, bu soğuk kanlılığın, azmin ve kendine olan güvenin sayesinde eminim üstesinden gelemeyeceğin şey yoktur. Çoğu kişinin imrendiği bu özelliklerinin kıymetini bil ve asla kaybetme.
Sana mutlu ve başarılı bir yaşam dilerim.
Sevgilerimle
Aysel Yıldız
Yıllık yazısı yazmaya başlayınca insanın öncelikle aklına gelen 'ilk ne zaman görmüştüm?' sorusu oluyor. Seni ilk gördüğüm anı çok iyi hatırlıyorum Canan. Birinci sınıfın ilk günüydü ve ilk günden fizik dersini kaçıran ben, çok büyük bir kayba uğradığımı sanarak gözüme seni kestirip defterini istemiştim. Çünkü çok akıllı ve tecrübeli bir halin vardı. ( Nede olsa hazırlık okumuşşun İTÜ'de). Geçen zamanla sıcak dostluğunu keşfettim ve ortak sorunlarımızı paylaşmaya başladık seninle. Seni tam anlamıyla tanımam son sene içinde gerçekleşti aslında. Seni tanıyarak bir insanın hem başarılı, hem çok yönlü, hem yardımsever, hem de mütevazi olabileceğinin canlı bir örneğini gördüm. Umarım canlılığın ve başarıların ömür boyu sürer ve önümüzdeki yıllarda a tatlı sohbetlerini benden esirgemezsin.
Sevgiler

Alev AydınSessiz, her zaman ölçülü bir insan, giydiği şirin mi şirin kıyafetler gerçektende ona çok yakışıyordu. Düşünüyorum, nasıl oluyorda oluyor bilmiyorum ama galiba Canan bütün müzik parçalarının sözlerini biliyor. Canan'ın on parmağında on marifet vardır. Gözlemlediğim kadarıyla mümkün olduğunca sosyal faaliyetleri kaçırmıyor ve tabiki herkesin bildiği gibi Canan bizim İTÜ Radyosu'ndaki haklı gururumuz.
İnanıyorumki yıllar sonra karşılaştığımızda bile seninle sıcak bir sohbeti paylaşabileceğiz. Çok ince düşünceli bir insansın ama bu kadar ince düşünmek seni yorabilir. Biraz daha rahat olabilirsen çok daha mutlu olursun. Aklına geldikçe beni ara. Her zaman mutlu olman dileğiyle...

Sevgiler

Bahar Özacar

Harika saçların ve konuşmaya olan aşırı merakın ile hep sınıfımızın gözde kızı olmayı başardın. Bu özelliklerinle yaklaştığın insanların sendeki sıcak ve çocuksu sevgiyi yakalamalarına izin verdikçe mutluluklarla dolu bir yaşamın olacağına eminim. Eğlence, müzik, gezme ve sadece gerekli olduğu için gereklilikler.
Hayat böylede yürüyomuş. Bunu bana öğretebilen insanlardan biri olduğun için teşekkürler.

Sevgiler

Anıl Şengezer

Muhtelif radyolardan kazandığı hediyelerle yakında bir şirket açması beklenen Canan, baktı ki radyoevlerine gitmek yorucu, oda radyoyu ayağına getirdi ve İTÜ Radyosu'nun ( Suha Çalkıvık'ten fırsat kaldığı müddetçe!) değişmez üyelerinden biri oldu. Sınıfımızın fotokopi çekilecek defterler listesinin Top'unu zaman zaman Olikay'ın elinden alması ve gidip de dönmeyen, ya da geç dönen defterlerinde Türk hat sanatının tüm inceliklerini renk cümbüşü içerisinde sergilemesi onun sanata olan ilgisinin ufak bir göstergesidir. 'Hangi film, ne zaman, kim?' sorularının cevaplarının yanısıra çantasında taşıdığı bilimum gazete, kitap dergi gibi malzemeler kültürel açıdan onun ne kadar zengin olduğunun ispatıdır. Canan cici giyinir, doğaldır ve çok hoştur. Umarım beni senelerden beri, her defasında unutup dalgalı saçlarına perma muamelesi yaptığım için affeder.
Bütün günlerin birbirinden güzel olsun.

Hatice Orbay

Canan iyi kızdır
Acaip çok konuşur ve hiç yorulmaz
Nasılyapabildiğini bilmiyorum
Allah vergisi bir özellik herhalde
Neyse konumuza dönelim
,
Acaip sıkıntılı bir gün

Yanıma gelip ona bir yıllık yazısı yazıp yazamayacağımı sordu
İlk tepkim "nasıl yaa" oldu haliyle
Levent'ten başka adam mı kalmadı okulda
Layıkıyla yazı yazmak hünerdir bir kere , yazdıktan sonra
İğğğ bu ne biçim yazı da diyebilirdi (Herhalde demiştir artık)
Kalemi alınca elime

Yaza yaza bu satırları yazdım
Acaip pişmandır sorduğuna herhal
Zaten onu uyarmıştım
İllaki yaz diye
Sıkıştırırsan adamı, çıka çıka
İlk harflerine bak yazısı çıkar


Şakayı bir yana bırakırsak Canan benim okulda tanıdığım en iyi insanlardan biridir (yalaaan). Okuldaki çoğu çömeze " Bakın işte böyle olun " diyerek hayatlarını mahvetmek işten bile değildir. İyi defter tutar, çokça (bu kelime için Bkz. M.E.B. Coğrafya kitabı ) kafa ütüler ama genelde iyidir. Hatta kayıtlara göre kendisine "Ben bu kızı seviyom yaa" bile denmiştir. Görgü tanıklarının bu olayın Canan'ın defterlerinden bana fotokopi çektirmesinden sonra vukuu bulduğu şeklindeki iftiralarına rağmen çok içten söylendiği gerçektir. Sinema ve kültürel faaliyet manyağı olduğu zannımca herkes tarafından yıllık yazılarında belirtilecektir. Bu durumun ilkokul öğretmeninin kendisini başından savmak için "Kültürel faaliyetler özellikle de sinemaya ağırlık vermelisin" sözlerinden kaynaklandığını düşünmemek elde değil. Neyse sözü bağlıyorum:
Canan umarım çok mutlu olusun, çünkü bunu hakediyorsun. Hiç kimse seni sevmese bile " Ben seni seviyom!!". Öptüm!!! ( Ödemeyi banka hesabıma nakit mi yatıracağını söylemiştin? )

Levent A. Tanyel

Sevgili Canan,

Senin her zaman canlılığına ve enerjine hayran olmuşumdur. Hem bu kadar gezmeyi seven ve de gezen, hem de dersleri götürebilen bir kişi olarak takdir edilecek bir insansın.
Okulda ilk olarak tanışıp kaynaştığım insanların başında geliyorsun. Umarım hayatın boyunca sıcaklığından ve konuşkanlığından hiçbirşey kaybetmezsin.
Eğlenmeyi sevmenle,tatlılığınla hep kalbimde yer alacaksın.
Görüşmek üzere. Umarım hayatta hakkettiğin tüm mutluluk ve güzellikler seninle olur. Daima mutlu olman ve daima yüzünün gülmesi dileğiyle.
Kendine iyi bak.

Dilâra TAVUKÇUalıntı


 
Alıntı ile Cevapla
Alt 20-11-2013, 18:29   #2 (permalink)
E'S Ömrüm
allein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Durumu: allein isimli Üye şuanda  online konumundadır
Üyelik tarihi: Ağu 2011
Üye No: 1
Yaş: 25
Mesajlar: 4.880
Konular: 2495
Mekan: Cehennemin Dibinde
Meslek:
İlişki durumu:
Takim:
Burc:
Ruhum:
Cinsiyet:
REP Gücü: 20
REP Puanı: 45

Seviye: 51 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Aktiflik: 627 / 1254
Güç: 1626 / 9798
Deneyim: 17%

Bahsedildi: 25 Mesaj
Etiketlenmiş: 0 Konu
Standart

Bu guzel paylasim icin tesekkurler Sahra emegine saglik.


________


Sen ki; yahu çok güzelsin.
Nasıl izah etmeli bunu anlaşılır bir dille. Mesela gözlerinde bir şey var açıklayamıyorum onu.
Sanki aynı kareye sığdırılmış topyekûn, yeryüzü ve gökyüzü!
allein isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 02-02-2014, 11:24   #3 (permalink)
Yönetici
aDa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Durumu: aDa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyelik tarihi: Haz 2013
Üye No: 1228
Mesajlar: 7.718
Konular: 4442
Mekan: İstanbuL
Meslek: Muhasebe
İlişki durumu:
Takim:
Burc:
Ruhum:
Cinsiyet:
REP Gücü: 20
REP Puanı: 64

Seviye: 59 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Aktiflik: 2203 / 2203
Güç: 2572 / 3696
Deneyim: 75%

Bahsedildi: 39 Mesaj
Etiketlenmiş: 0 Konu
Standart

Mezun olduk ey ————–, unutma bizi!.. ————–

Fakültemizin internet sayfasındaki bir kısa filmde fakültenin misyonu düşünen, araştıran, yorumlayan, alanında yetkin, kendine güvenen, iyi iletişim kurabilen, çevresine model, yeniliklere açık ve coşkulu bireyler yetiştirmek olarak tanımlanmış. Sanırım girişimci sıfatını da eklediğimizde ————–’nın özelinde misyonumuzu gerçekleştirdiğimizi söyleyebiliriz. Bütün bu sıfatları ilerde karşına çıkan zorlukları eğlenceli bir oyuna çevirecek şekilde kullanabilecek yeteneklere sahip olduğuna dair inancım tamdır.

Özgür ve sıra dışı düşünce anlayışı, öz disiplini sağlamış benliğiyle; Salvador Dali’nin tabloları gibi çok yönlü, özgün ve özgür nitelikli benim canım arkadaşım. Hayatta başarı ve mutluluk hep seninle olsun.

————–, sınıf içi yapılacak aktiviteyi bile önceden yazıp çizip getiren iki-üç kişiden biriydin. Daha az stresli yaşamak için bu çok önemli bir meziyet. Bir de dil hassasiyetin… Yalnız, duru Türkçe kullanırken arada kullandığın eski sözcüklerle çoğumuzu şaşırttığını da itiraf etmeliyim. Gençliğimizin apolitik yetiştiği bir dönemde, ülkemizin sorunlarında bir duruşu olan ve buna göre demokratik haklarını bilinçli bir şekilde kullanan senin gibi gençlerimizin daha da artmasını dilerim. Gelecekte de çok iyi yerlerde olacağını ve ülkemiz için önemli görevler üstleneceğini hissediyorum.

Sevgili ————–, ————–’deki öğrenimin sırasında edindiğin bilgileri ve deneyimleri kullanarak çok iyi yerlere geleceğine olan inancım tamdır. Senin şahsında, tüm CEIT-2008 mezunlarını kutlar, hepinize bol şans ve mutluluk dilerim. Atatürkçü ve çağdaş düşüncelerden ayrılmayın. En içten sevgilerimle…

————–, biricik sınıf temsilcimiz, tanıdığım en farklı insanlardan biri ve ondan pek çok şey öğrenmişimdir. Pek çok güzel faydalı tartışmamız oldu. Açık sözlülüğüne ve samimiyetine yürekten inandığım, iyi niyetli, sevdiğim ve saygı duyduğum arkadaşım… İngilizcesine hayran olduğum kişilerin başında gelmekle beraber; özgüvenine de hayranım. Kendisini geleceğin patronlarından biri olarak görüyorum.

————–, ilk öğrencilerimden… Aslında onlardan öğrenecek ne çok şey olduğunu öğretenlerden… ————–’yı öğrencim olarak nitelendirmek aslında sadece nasıl tanıştığımızı anlatmak için ki kendisi benim için çok da yakın bir arkadaş. Sevgili ————–, biliyorum ki farklılığının farkındasın. Bunu verimli olarak kullanacağın ortamlar yaratacağına da şüphem yok. Başarılı bir gelecek kapında. Umarım çok da mutlu olursun. İyi ki seni tanımışım. Seninle yaptığımız o uzun sohbetleri hiçbir zaman unutmayacağım. Her şeyin gönlünce olması dileğimle.

İnsanların anlaşmadan da, aynı düşünceleri paylaşmadan da, farklı ama güzel şeyleri paylaşabileceklerini, farklı ama saygılı kalmayı başarabileceklerini, farklı ama arkadaş olabileceklerini kanıtladık seninle beraber sanırım ————–. Bitişler hep yeni başlangıçlara gebedir… Gerçek hayatın başlangıcına gebe üniversite hayatının bitişine denk gelen şu son günlerimizde dileğim seneler sonra karşılaşınca ————–’yı yine güler yüzle, hayatından memnun ve mutlu görmek. Umarım dileğim gerçekleşir. Sevgiyle…

————– , soy ismi gibi çok değerli bir insan. CEIT’e katıldığım ilk günlerde, şahit olduğum konuşmalarında, ne kadar da acayip bir insan derdim kendi kendime. Konuşma biçimi, söyledikleri, sordukları; herkesin yapabileceği işler değildi. Ama o bunu; acımasızca sorular sorarak ve fikirlerini herkese karşı çekinmeden söylemesi ile başarıyor. İnsanların düşüncelerine ve haklarına her zaman saygı duyar. ————– idealleri olan bir insandır. Sistem için dişli olmayı içine sindiremez, ama ideallerine ulaşabilmek için buna mahkûmdur, hepimiz gibi… Ta ki yelkenlisine ulaşana kadar…

Yurt gecesi tartışmalarımın en ateşli muhalifi, beni hiç yarı yolda bırakmayan arkadaşım, dostum ————–. Demek senin için de başlıyor hayat çarkları dönmeye. Ben mezun olurken bana dediğin gibi; ben dişliler, çarklar arasındaki vazifemi aldım, darısı sana… Biliyorum ki, Allah ömür verirse seni yüksek yerlerde görmemek neredeyse olanaksız. Hele birde İzmirli kızlara düşkünlüğün yüzünden başına bir şeyler gelmezse kesinlikle bir yerlerde CEO (Genel Müdür)’sun. Ayrıca, yurtta seninle birlikte geçirdiğimiz günleri unutamayacağım… O gülücüklerinin yüzünden hiçbir zaman eksik olmaması dileğiyle.

Hayat için söyleyecek hep bir sözü olan ve sözlerinin sonucu ne olursa olsun söylemekten hiç çekinmeyen arkadaşım ————–, umarım hayatın boyunca kendi doğrularını savunmaktan hiç vazgeçmezsin ve tüm ideallerini gerçekleştirirsin. Sana sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum. Sevgilerimle.

Sorgulayıcı kişiliğin, düşündüklerini hiçbir şeyden korkmadan rahatça ifade edişin ve fikirlerinin ardında yüzyıllık çınar gibi dimdik duruşun ilham kaynağı olmuştur her zaman. Zekâsını bu denli kelimelerine aktaran ve kelimelerle bu denli değişik portreler yaratan insanlar bulmak cidden zor artık. Çok başarılı olacağına eminim; umarım çok da mutlu olursun.

Nereden başlasam bilemiyorum ————–’cım, ama bana ————– dedikleri zaman aklıma gelen ilk şey ————– (TÜRKingilizÇEce) dilini en etkili kullanan insan diyesim geliyor. Ayrıca sen rakipsiz başkanımızsın. Umarım gelecekte istediğin yerlerde olursun. Her şey gönlünce olsun.

Sayın başkanım. Bu geçirmiş olduğumuz dört sene içerisinde çok şey yaşadık. Seni ciddi manada takdir ediyorum. Çok yüksek görevlerde yer aldın bana göre. Gözün yükseklerde, inşallah hiç aşağı bakmaz. Anti-kapitalistsin ama mecburen kapitalist sistemin bir parçası olarak hareket ediyorsun. Senin en güzel yanın kendine güvenin çok büyük. İnşallah hep yüksek mevkilerde yer alır, hak ettiğin yere ulaşırsın. İleriki hayatında başarılar.

Bölümün öğrenci temsilcisi, seçimlerin tek başına adayı arkadaşım. Bu görevin süresince yaptığın çalışmalar umarım ilerde de devam eder. Seni hep kapitalizm muhalifliğinle, Cumhuriyet’çi tavrınla hatırlayacağım. Bazen yarı Türkçe yarı İngilizce, bazen de tamamen öz Türkçemizden oluşan cümlelerin hep tebessüm ettirmiştir bana. Halı saha da bazen rakip, bazen aynı takımda olurduk. Her şey güzeldi. Bundan sonra da başarılı ve sağlıklı bir hayatın olmasını dilerim.

Koşullar ne olursa olsun işini en iyi şekilde yapan ve yapacağına inandığım az insandan birisin. Tabir-i caizse muhalefet tavırların çokça kişi tarafından eleştirilse de içi boş cümlelere sığınmayıp, tam da kendin gibi davrandığın için sana her zaman saygı duydum. Öğrenci temsilciliği görevindeki istikrarlı tutumunun hayatın boyunca tüm yaşantına yansıyacağından ve büyük başarılara imza atacağından hiç şüphem yok. Hoşça kal!

————–, seninle geçirdiğimiz dört sene boyunca senden doğal olmayı öğrendim. Senin gerçekten dürüst ve çok açık sözlü olduğunu düşünüyorum, en azından bana karşı ve böyle olduğun için teşekkür ederim, hep böyle kalmanı dilerim. Umarım ileriki yaşamımızda da şimdi olduğu gibi güzel tartışmalarımız, muhabbetlerimiz olur, seninle beraber çocuklarımıza bugünleri anlatırız.

Şöyle bir düşündüm de ————– isminin yanında zihnime gelen ilk kelime profesyonellik oldu. Bir de zamanı ne kadarda çok ciddiye aldığını hatırladım. Aslında kapitali çok da önemsemediğini düşündüm hep. Ama kim bilir, belki de öylesindir. Her şey gönlünce olsun. Yelkenli’ye kavuşman dileğiyle, otostop çekenlere durmayı unutma. Kal sağlıcakla.

Sevgili muhalefet arkadaşım ve çok saygıdeğer başkanım ————–. Sen çok iyi niyetli bir insansın. ————–’de konuşmasından lezzet aldığım insanlardansın. Ters düştüğümüz birçok nokta olsa da seninle muhabbet etmek ciddi manada bana lezzet veriyor. Bundan sonraki hayatında başarılar ve mutluluklar dilerim.

————– denilince ilk aklıma özgüveni tam, girişimci ve büyük hayalleri olan bir insan gelir. Büyük hayalleri olan diğer insanlardan onun en büyük farkıysa, bu hayalleri gerçek yapabilme yeteneğidir. Sanırım bu nedenle hep bu çocuk İşletmeci olmalıymış derim içimden. Eh böyle bir genç mezun olurken bana ona kocaman mutluluklar, parlak başarılar ve dolu dolu bir yaşam dilemek ve “————– bu dilediğim şeyleri başarır.” cümlesinin içimden geçtiğini fark etmek kalıyor. Her şey gönlünce olsun.

Well, ————–, you know that everyone perceived you as one of a kind with unique personality. But it is this uniqueness that makes you special. You have been able to show your leadership capabilities throughout your time in METU. Yes, you are a man of determination, courage and success. Keep it up brother! Türkiye surely needs people like you. But, on the other hand, your friendship has always been of a special importance to me. Take care, and I wish you success in your coming adventures.

Eksantrik(!)şarkı sözlerin,gitar çalmaya çalışma merakın(!) en çok da insanların suratına şişe atma (bilhassa benim)merakın… Ah ah kısacası bol ünlemli, ara sıra parantezli, fizikçinin deyimiyle tuhafiyeci olma potansiyeline sahip ama gönüllerde uzayı fethetmeye talip bir kişiliksin.seni tanıdık(zor olsa da)sevdik şimdi sıra başkalarında hadi kibsss

Uzunum sana ne yazayım bilemiyorum ama gündelik saçmalıklarından mı yoksa sakarlıklarından mı valla karar veremedim. Ama her ne kadar sakar ve beceriksiz olsan da sen şu okulda karşıma çıkan en temiz yürekli insanlardansın. Ama şunu inkar etmemem gerek ki gitar çalma isteğini bende sen uyandırdın. Cidden gitarı hiç fena çalmıyorsun üniversitede kızları takacan peşine anlaşılan. Neyse ben çok konuştum herhalde. Sana hayatta sağlık, mutluluk, ve başarı dilerim

Okula başladığım ilk günden beri(ilkokul) arkadaşımsın diyorum hep, ama sen yedi yılcık oldu tanışalı diyorsun. Öyle olsun. Zaman çok da önemli değil aslında sadece seni tanımak çok güzel. Hayatında elini attığın hiçbir işi batırmaman dileğiyleJ. Önümüzdeki en az bir yedi yılJ daha görüşelim. Her şey istediğin gibi olsun canım.

Hayatı ve felsefeyi başından sonuna kadar yaşayabileceğiniz bu üniversiteden mezun oluyoruz artık. Şimdi de başkalarının düşüncelerini okuyalım hep birlikte benim ve senin hakkında. Zafer ve başarı hep yanında olsun.

ahmet karizma lider yaw.kulüp başkanı.sapcı olmaktan son anda dönmüş bir nefer o da her zaman sınıfın en çakal saman altından su yürüten bireyleri olur ya işte o da aynen öyle birisi her türlü organizasyonun ve de etkinliğin mimarı junior vedat kendisini çalışmaya adamış çok kaliteli bir bilgisayar mühendisi tabiki bir de.gelecekte de çok iyi yerlere geleceğini düşündüğüm bir insan.ömür boyu başarılı olman dileğiyle..

Adam aktif, adam yonetici, adam coder,adam reis, adam … ) bir zamanlar kulüp başkanlığı da yapmıştır ve ustesinden de fevkalade gelmiştir.Bizler için yapmadığı fedakarlık yoktur ………..’in.Gezilerde bile dostlar sağolsun ben yemesemde olur diyerek mangalın başında durmuş gibi gözüksede partinin büyüğünü kendisi götümüştür). Kalbinin temizliği yüzüne yansımış ………..Sevdiklerinle birlikte mutlu ve başarılı bir ömür diliyorum

Sıra arkadaşım için yazdığım:
İnsanların hayatında, bir zaman sonra yüreğinin sisli bir köşesinde hayal meyal hatırlayacağı, öyle güzel anlar vardık ki yaşanmış, her günü sevgiyle dolu. Bir an inanamazsın yaşadıklarına… Ve zaman geçer, herşey geçmişte kalır. Geriye dönüp, tebessümle hatırlayacağın o günlere tutunmak istersin ama o yer ve o insanlar değişmiştir artık. Yıllar sonra tozlu kapaklarını aralayıp çevirirken sayfalarını bu yıllığın, işte o zaman çarpar yüzüne geçmişin, okul sıralarının sıcaklığı. Canım kardeşim, …………… yanındaki çocuk. Yepyeni bir hayat başlıyor bizim için, yeni bir dünya, sabrımızın ödülü… Beni unutmaman umuduyla.


aDa isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 18-03-2014, 18:02   #4 (permalink)
Yönetici
aDa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Durumu: aDa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyelik tarihi: Haz 2013
Üye No: 1228
Mesajlar: 7.718
Konular: 4442
Mekan: İstanbuL
Meslek: Muhasebe
İlişki durumu:
Takim:
Burc:
Ruhum:
Cinsiyet:
REP Gücü: 20
REP Puanı: 64

Seviye: 59 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Aktiflik: 2203 / 2203
Güç: 2572 / 3696
Deneyim: 75%

Bahsedildi: 39 Mesaj
Etiketlenmiş: 0 Konu
Standart

Sıra arkadaşım için yazdığım:

İnsanların hayatında, bir zaman sonra yüreğinin sisli bir köşesinde hayal meyal hatırlayacağı, öyle güzel anlar vardık ki yaşanmış, her günü sevgiyle dolu. Bir an inanamazsın yaşadıklarına... Ve zaman geçer, herşey geçmişte kalır. Geriye dönüp, tebessümle hatırlayacağın o günlere tutunmak istersin ama o yer ve o insanlar değişmiştir artık. Yıllar sonra tozlu kapaklarını aralayıp çevirirken sayfalarını bu yıllığın, işte o zaman çarpar yüzüne geçmişin, okul sıralarının sıcaklığı. Canım kardeşim, Barış Can'ın yanındaki çocuk. Yepyeni bir hayat başlıyor bizim için, yeni bir dünya, sabrımızın ödülü... Beni unutmaman umuduyla.

mezun oluyoruz ama bu bir ayrılık değil aksine bir ömür boyu sürecek dostluğumuzun başlangıcı,umarım liseyle beraber dostlugumuz da bitmez,,8inci sınıfta başlayan arkadaşlığımız, sınıfımızın bilmemnecilerinden olan osman, okulun en çılgın grubuyduk(hava atılmazsa olmaz), bugüne kadar hep mezun olmanın hayalini kurduk şimdi gururluyuz, ünivin en güzel kızına, şimdi ise o gün geldi çattı, esprileriyle dikkatleri çeken, şunu yapmıştık hatırlar mısın?, şu barın da müdavimi olmuştuk hani ,ünivden mezun olunca seni şurda burda müdür görmek dileğiyle

Matematikcinin Aşkı
(Sevgiliye mektup)
Türev tanem, bir tanem, bir sigma işareti kadar kıvrak bir Pi sayısı kadar sonsuzsun sevgilim. Sana olan sevgim limitlerin sonsuzluğuna ulaşıyor. Bir bakışın kalbimde matris kadar derin etkiler yapıyor. Kalem gibi kaşların, trigonametri gibi karışık saçların, tebeşir kokusu gibi burnumda tütüyor. Çarpanlara ayrılmayan denklemler gibi nazlanma. Senden mektup almak inan integral almaktan daha zor. Bilinmeyenlerimiz farklı olsa bile polinomlar gibiyiz. Eğer böyle devam ederse seni keşfedilmemiş dizi kuralları ile izleyeceğim.
Seninle bir daire olalım. Merkezde ben, etrafımda eşit uzaklıklarda sen. Nereye bakarsam seni göreyim. Üzüntülerimiz teğet, sevinçlerimiz kiriş olsun. Birbirimize o kadar yakın olalım ki, yarıçaplarımızın limiti sıfıra yaklaşsın. Şu anda y=ax+bx+c parabolünün iki ayrı kolu isek de bir gün tepe noktasında buluşacağız. Sana bir sinx eğrisi gibi sürekli “k” sabiti kadar bağlıyım. Hiçbir parantez bizi ayıramaz.alıntıdır


aDa isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
mezuniyet, yazıları, yazısı, yıllık, Örnekleri

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Hizli Erisim

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
139 Yıllık Takım Küme Düşürüldü KARŞI(35.5)YAKALI Spor Haberleri 0 06-07-2012 09:22
Mezuniyet Kıyafetleri Kısa allein Moda & Makyaj & Bakım 0 02-10-2011 15:00
En Şık Mezuniyet Balosu Kıyafetleri allein Moda & Makyaj & Bakım 0 02-10-2011 14:58
‎5 Bin Yıllık Aşk! - Herkese Böyle SEVGILER diliyorum... CeyLan GozLu Sözler, Yazılar ve Mesajlar 4 01-09-2011 17:55


Tatli Forum Yasal Uyarı
Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tatli Forum - Tüm Hakları Saklıdır.
Kuruluş : TatliAlem.NeT © 2014
Webmaster : allein

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan TatliAlem.Net Forum, Haber ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. TatliAlem.Net sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde TatliAlem.NeT yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Get the Flash Player to see this player.